Halkbank Bursa Deplasmanında

Halkbank Bursa deplasmanında
AXA Sigorta Erkekler Liginde yenilgisiz iki takımdan biri olarak, maç fazlasıyla lider durumdaki Halkbank, ilk deplasman maçında Bursa Büyükşehir Belediye ile karşılaşacak.
Yarın (22 Eylül, Salı) Cengiz Göllü Voleybol Salonunda oynanacak müsabaka saat 13:00’te start alacak

Galibiyete inanıyoruz
Hazırlıklarını tamamlayarak Bursa’ya giden Mavi-Beyazlı ekibin başarılı pasör çaprazı Fernando Hernandez, yakaladıkları ivmeyi Bursa’da da sürdürmek istediklerini söyledi.
İyi bir ekiple karşılaşacaklarını bildiklerini ve tüm hazırlıklarını buna göre yaptıklarını belirten Hernandez, “Oynadığımız tüm maçları unuttuk. Yeni maça odaklandık. Kıymetli kadromuzda oluşan mükemmel hava ile buradan galibiyetle ayrılacağımıza inanıyoruz” diyerek görüş bildirdi.

Halkban ANKARA-Bingöl Solhan: 3-0

Halkbank ANKARA-Bingöl Solhan: 3-0

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Burhan İlhan, Meryem Pelenk Tekol
Halkbank ANKARA: Fernando Hernandez, Efe Bayram, Oğuzhan Karasu, Brett Walsh, Alexander Berger, Faik Samed Güneş, (Volkan Döne, Caner Ergül, Aslan Ekşi, Ediz Kaan Fırıncıoğlu)
Bingöl Solhan: Alper Özdemir, Orçun Ergün, Pavel Kuklinski, Kaan Kar, Matheus Krauchuk, Jacobo Massari (Burak Hazırol, Muzaffer Yönet, Altay Demirci, Hakan Polat, Nevzat Mert Güneş)
Setler: 25-20, 25-15, 25-18
Süre: 1.21 (26, 27, 28)
AXA Sigorta Efeler Ligi’nin üçüncü hafta maçında Halkbank, Bingöl SolhanSpor’u 3-0 mağlup etti. Başkent ekibi, bu sonuçla üçüncü maçında üçüncü galibiyetini aldı. Halkbank’ın bir sonraki rakibi, Bursa’da Bursa Büyükşehir Belediyesi.
Halkbank, karşılaşmada 11 blokla fark yarattı.
Maçın en yükseğe çıkan oyuncusu 108 santimetre ile Efe Bayram’dı. En hızlı servisi 119 kilometre hızla Hernandez kullandı ve bu atış ace oldu. En fazla sayı alan sporcu ise 22 sayı Halkbank’tan Berger.

Karşılaşma sonrasında Halkbank’ta iki oyuncu şu görüşleri bildirdi

Aslan Ekşi: Zevkli bir mücadele oldu. Sahada herkes sportmence elinden gelen çabayı gösterdi. Halkbank olarak amacımız ‘iyi oyun ve galibiyeti’ Solhan karşısında da hayata geçirdik. Bu maçtan da üç puanla ayrıldığımız için çok mutluyuz. Ancak lig, özellik bu sene uzun bir maraton. Her hafta üstüne koyarak gideceğimize inanıyoruz. Solhan’a da bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim.
Murat Karakaya: Hedefe giden yolda bir engeli daha aştık. Çok kolay bir galibiyet olmadı. Sahada her oyuncu her top için savaştı. Halkbank olarak her puanın önemini biliyor, ona göre çalışıyoruz. Çalışmamızın karşılığını da alıyoruz. Mutluyuz. Şimdi bu galibiyeti unutup hemen Bursa maçına odaklanacağız.

Halkbank Balkan Şampiyonu

Halkbank Balkan Şampiyonu
Halkbank Erkek Voleybol Takımı, Ankara’da ikinci kez karşılaştığı Kosova temsilcisi K.V. Luboteni Ferizaj takımını 25-10, 25-10 ve 25-10’luk setlerle3-0 mağlup ederek 2020 Balkan Şampiyonu oldu. Eşleşmenin ilk randevusu da Ankara ekibinin 3-0 galibiyetiyle sonuçlanmıştı. Daha fazlasını oku

LİGİ HALKBANK AÇIYOR

Ligi Halkbank açıyor
Voleybolda 2020-2021 sezonu yarın (8 Eylül, Salı) oynanacak Halkbank-Afyon Belediye YÜNTAŞ karşılaşması ile başlayacak. İki ekibi Başkent Voleybol Salonunda karşı karşıya getirecek müsabaka saat 14:00’te start alacak ve TRT Spor 2’den naklen yayınlanacak. Halkbank, 12-13 Eylül tarihlerinde Balkan Kupası maçları oynayacağı için, karşılaşma 8 Eylül tarihine çekilmişti. Sağlıklı bir sezon olsun Ligin açılış maçı ile ilgili olarak görüşlerine açıklayan Takım Kaptanı Faik Samed Güneş, çok özledikleri lig yarışının başlayacak olmasının kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.
Kaptan Güneş, “Kupa voleybol açlığımıza iyi gelse de ligin tadı ve yeri başka. Yarışan her takımın bir hedefi olduğu açık. Ancak içinde bulunduğumuz ortam, sağlığı ön plana çıkartıyor. Voleybol ailesine sağlıklı, sakatlıklardan uzak bir sezon diliyorum” diye konuştu. İlk rakibin Efeler Ligi’ne yeni çıksa da Efeler Ligi deneyimi olduğunu hatırlatan genç kaptan, “İyi hazırlandık, iyi çalıştık. Onlara saygı duyuyoruz fakat biz üç puan istiyoruz. Biliyoruz ki, sezonun ilk sınavları hem önemli hem zordur. Bu maçta ve tüm maçlarda Halkbank’a yakışır bir mücadele sergileyeceğimize inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİN ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK?
DEĞERLİ okurlarım, Ankara’da amatör spor kulüplerin 19 Mayıs stat’ın yıkılmasıyla büyük zarar gördüğü şu günlerde mağduriyetleri
beni derinden özüyor. Nedense her seferinde, bazı yetkililerin amatörlerin sıkıntıları giderilecek deseler de bu lafta kalıyor!
FUTBOLBOLUMUZ EHİL ELLERDE OLMASI GEREKİR
Türkiye Futbol Federasyonu daha önceleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlıyken, amatör spor kulüplerden birçok sporcular yetişip, yıldız olurken şimdilerde bırakın “yıldız sporcuları Türk futboluna yetiştirmeyi amatör sporcular idmanlarını yapabilecek saha bile bulmakta büyük sıkıntılar yaşamaya devam” ediyorlar. Dahası başka illerde durum nasıl bilmiyoruz ama Ankara’da durum amatör spor kulüpleri için pek sağlıklı olmadığı acı gerçektir. Durum böyleyken, amatörlerin yaşadığı sıkıntılar hiçte kabul edilir gibi değil.
AMATÖRLERİN UMUT BEKLENTİLERİ YOK EDİLİYOR
Ankara Amatör Spor Kulüpleri (AASKF), seçimleri 2020 Haziran’da yapılması gerekirken korona virüs nedeniyle ertelenerek bu defa Ekim ayı içerisinde yapılması kararlaştırıldı. Seçim’in Yapılması’ndan sonra kazanan yönetim bugüne kadar yaşanan krizlerin ortadan kaldırılma çalışmaları nasıl hayata geçirecek. Ankara amatör futbol’un, geleceğinin karmaşıklık içinde verdikleri
amansız mücadelelerinin ilgisiz kalmaması için her koşulda beklentilerden umutsuz kalmamaktan mutlu bir sonuç beklentileri de göz ardı edilmemelidir. Açıkçası: “ son 7-8 yıldan bugüne kadar Ankara amatör spor kulüplerinin çektikleri sıkıntılara artık dur” denmelidir.

2020-2021 futbol sezonunun ilk devresi seyircisiz

TFF, resmi sitesinden yaptığı açıklama ile maçların ilk devre seyircisiz oynanacağını duyurdu.

”Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu’nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu