AMATÖR SPOR KULÜPLERİN ÇİLESİ NE ZAMAN BİTECEK?
DEĞERLİ okurlarım, Ankara’da amatör spor kulüplerin 19 Mayıs stat’ın yıkılmasıyla büyük zarar gördüğü şu günlerde mağduriyetleri
beni derinden özüyor. Nedense her seferinde, bazı yetkililerin amatörlerin sıkıntıları giderilecek deseler de bu lafta kalıyor!
FUTBOLBOLUMUZ EHİL ELLERDE OLMASI GEREKİR
Türkiye Futbol Federasyonu daha önceleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlıyken, amatör spor kulüplerden birçok sporcular yetişip, yıldız olurken şimdilerde bırakın “yıldız sporcuları Türk futboluna yetiştirmeyi amatör sporcular idmanlarını yapabilecek saha bile bulmakta büyük sıkıntılar yaşamaya devam” ediyorlar. Dahası başka illerde durum nasıl bilmiyoruz ama Ankara’da durum amatör spor kulüpleri için pek sağlıklı olmadığı acı gerçektir. Durum böyleyken, amatörlerin yaşadığı sıkıntılar hiçte kabul edilir gibi değil.
AMATÖRLERİN UMUT BEKLENTİLERİ YOK EDİLİYOR
Ankara Amatör Spor Kulüpleri (AASKF), seçimleri 2020 Haziran’da yapılması gerekirken korona virüs nedeniyle ertelenerek bu defa Ekim ayı içerisinde yapılması kararlaştırıldı. Seçim’in Yapılması’ndan sonra kazanan yönetim bugüne kadar yaşanan krizlerin ortadan kaldırılma çalışmaları nasıl hayata geçirecek. Ankara amatör futbol’un, geleceğinin karmaşıklık içinde verdikleri
amansız mücadelelerinin ilgisiz kalmaması için her koşulda beklentilerden umutsuz kalmamaktan mutlu bir sonuç beklentileri de göz ardı edilmemelidir. Açıkçası: “ son 7-8 yıldan bugüne kadar Ankara amatör spor kulüplerinin çektikleri sıkıntılara artık dur” denmelidir.

2020-2021 futbol sezonunun ilk devresi seyircisiz

TFF, resmi sitesinden yaptığı açıklama ile maçların ilk devre seyircisiz oynanacağını duyurdu.

”Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu’nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu