İzmir depreminde bir mücize daha gerçekleşti

İzmir depreminde 91. saatte mucize: Rıza Bey Apartmanı’nda bir bebek enkazdan sağ olarak çıkarıldı
91. saatte Rıza Bey Apartmanı’nda bir bebek sağ olarak çıkarıldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “Rıza Bey Apartmanı
enkazından bir bebeğe canlı ulaşıldı” açıklamasını yaptı.
Soyer paylaşımında, “Rıza Bey Apartmanı enkazından hepimizi
heyecanlandıran haber var. Kurtarma ekipleri bir bebeğimize canlı ulaştı.
İnşallah sağ salim çıkarılacak. Umutla bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

Halkbank avantaj arıyor

Halkbank avantaj arıyor
CEV Challenge Kupası’nda mücadele eden Halkbank 1/16 turu ilk maçında İsrail’in Hapoel Kfar Saba takımı ile yarın (4 Ekim, Çarşamba) Ankara’da karşı karşıya gelecek. Başkent Voleybol Salonunda oynanacak karşılaşma saat 17:30’da başlayacak. Azerbaycan’dan Konstantin Selin ve Arnavutluk’tan Endri Zguri hakem ikilisi yönetecek.
Turun rövanş karşılaşması da iki takımın anlaşması gereğince, 6 Ekim Cuma günü yine Ankara’da yapılacak.Amaç mutlu ayrılmak Halkbank’ın iki smaçörüAlexander Berger ve Efe Bayram iki maçı da kazanarak turu geçmek istediklerini söylediler. Başkent ekibinin genç yıldızı Efe Bayram maçı ve turu çok istediklerini söyledi. Mücareleyi, sadece Halkbank maçı olarak değerlendirmediklerini dile getiren Efe Bayram, “Ülkemizi ve camiamızı temsil edeceğimizin bilincindeyiz. Bu nedenle idmanlarda harcadığımız eforu, sahada galibiyet olarak hanemize yazdırmak için elimizden geleni yapacağız. Keşke olağanüstü koşullar olmasaydı da taraftarımız bizimle birlikte olsaydı. Galibiyete inanıyoruz” dedi. Halkbank’ta bir başka smaçör Alexander Berger de Challenge Kupası’nda devam etmek adına bu eşleşmeden galip ayrılmak gerektiğine vurgu yaptı. Küresel salgın nedeniyle zor koşullarda lig ve Challenge Kupası mücadelesi verdiklerini belirten Berger, “Bence Halkbank’ın burada olması da kupanın popülaritesini de artırıyor. Biz, bu turu değil sonrasını düşünüyoruz. O nedenle maçta herkes elinden geleni yapacaktır. Sahadan mutlu ayrılan takım olmak istiyoruz” dile konuştu.

İzmir depremi’nde son durum

SAMSUNG CSC

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğünde ki deprem de | Hayatını kaybedenlerin sayısı 100’e yükseldi, 5 binada çalışmalar halen devam dediyor Merkez üssü Ege Denizi’nin İzmir Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem de yaşamını yitirenlerin sayısı 100’e yükseldi. AFAD, yetkilileri depremde yaşamını yitirenlerin sayısının 100’e yükseldiğini duyurdu. Depremde 994 kişi yaralandı. Yılmaz Erbek Apartmanı’nda 3 kişinin daha cesedine ulaşıldı İzmir’in Seferihisar ilçesinde geçtiğimiz Cuma günü saat 14.52’de meydana gelen 6.6’lık depremde altındaki süper marketle beraber ilk iki katı çöken Yılmaz Erbek Apartmanı bir süre vinçlerle ayakta tutulmuş, sonrasında ise alınan kontrollü yıkım kararı ile yıkılmaya başlanmıştı. Binanın çöken kısmına gelinene kadar devam eden yıkımda arama kurtarma çalışmalarına devam edildi. Dün akşam yeniden başlayan çalışmalarda ilk olarak 4 kişinin cansız bedeni çıkarıldı. Gece saatlerinde devam eden çalışmalarda ise 3 kişinin daha cansız bedenine rastlandı.