BEN BÖYLE ZİHNİYETLİ İNSANLARA MÜSLÜMAN DİYEMEM

BÖYLE ZİHNİYETLİ İNSANLARA MÜSLÜMAN DİYMEM

DEĞERLİ okurlarım, evvela AKP’li Sevda Noyan’dan lafı açmak istedim. Bu kadın siyasetçi açıklamalarında diyor ki, “liste yaptım. 50 kişiyi götürürüz” diye tehdit ediyor. Hey Sn. Milletvekili sorarım, sen ne demek istiyorsun. Sen şimdiye kadar kaç kişiyi götürdün? Önce şunu çok iyi bilesin ki, Allah’ımıza sadakatli olan Müslüman insanlara kin ve nefretle hiç kimsenin üzerinde baskı kuramaz. Her canlı varlık namazını kılarsa kendisine kılar. Senin yaşın kadar ben namazımı kılıyorum ve bugüne kadarda hiçbir camide ve kamuoyunda, “senin gibi 50 kişiyi götürürüz diye açıklama yapan saygısız insan” görmedim. Diğer taraftan da, İlahiyatçı Ebubekir SİFİl’in şu yaptığı açıklamaya bir bakın rabbim aşkına! Namaz kılmayanlar öldürülebilir! Hey SİFİL desene Kemal ÇELİKER, sen evinde namazını kılıyorsun, sen kefeni yırtın diye. Yahu sen ve senin gibileri böyle açıklamaları yaparken hiç sıkılmıyor musunuz? Müslümanlık ’ta kin ve nefretle insanlar üzerinde baskı kurmak diye bir saçmalık yoktur.

Ayrıca “namazını kılan kılar, kılmayan da kılmaz. İslam dinimizde insanlar üzerinde kimse kimseye baskı kuramaz” buyurmuşlardır. Ebubekir SİFİL şunu sakın unutma, kafana iyice sok. Camilerimize bir cenaze getirildiğinde cenaze namazı kılınır ve o cenazeye de rabbimin rızası için dua edilir. İslam dinimizde Müslümanlık böyledir işte. Sen camiye gidiyor, namaz kılıyorsun diye her insan camiye gitmek zorunda değildir.
78 yaşında, elhamdülillah Müslüman bir Türk vatandaşı olarak namazımızda kılarım ve orucumu da tutarım.
Benim kıldığım namaz ve tuttuğum orucumdan sana ne. Beni camilere gitmekten de soğutuyorsunuz be. Allah’ıma şükürler olsun ki, namazımı tek başıma evimde kılıyorum. Rabbimin emirlerini yerine getirmeye de özen gösteriyorum. Sen ve sinin gibiler de insanlara Müslümanlık tasarlayarak insanların onurlarıyla oynuyorsunuz. Ben böyle zihniyetli insanlara da Müslüman diyemem. “RABBİM BİZLERİ BÖYLE KÖTÜ ZİHNİYETLİ İNSANLARIN ŞERİNDEN KORUSUN” İNŞALLAH.,

Kemal ÇELİKER

Daha fazlasını oku

GENÇLERBİRLİĞ’NDE MİLLİ SEVİNÇ

GENÇLERBİRLİ’NDE “MİLLİi” SEVİNÇ
Altyapısıyla Türk futboluna önemli hizmetler vermiş ve vermeye de devam eden Gençlerbirliği, altyapıdan 3 oyuncusunu milli takıma gönderme sevincini yaşıyor.
Altyapı konusunda Türkiye’nin sayılı kulüplerinden birisi olan Gençlerbirliği’nin, 3 oyuncusu milli takım aday kadrosuna çağrıldı. Başkent ekibinde, U15 yaş grubundaki Can Bartu Çığır, Mahmut Ceyhun Alyurt ve Yiğit Evin U15 Milli Takım aday kadrosu içerisinde yer alma başarısı gösterdi.
Gençlerbirliği’nin 3 oyuncusu, U15 Milli Takımının, 22-29 Ağustos 2022 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştireceği hazırlık kampında hem Ankara’yı hem de Gençlerbirliği’ni temsil edecek.

GENÇLERBİRLİĞİ 7 OYUNCUSU ÜNİVERSİTE DE BAŞARILI OLDU

Onlar artık “Üni Futbolcu”

Gençlerbirliği’nde 7 futbolcu, YKS’de başarı göstererek çeşitli üniversitelere girmeye hak kazandı.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği’nde yaşı itibariyle sınava giren 9 futbolcudan 7’si, YKS’de başarı göstererek üniversiteli oldu. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) çeşitli üniversitelere girmeye hak kazanan futbolcuları, kırmızı-karalı başkent ekibi, kulübün resmi hesaplarında paylaşımda bulunarak tebrik etti ve eğitim hayatlarında başarı dileklerinde bulundu.

Gençlerbirliği’nin YKS’de başarı gösteren futbolcuları ve kazandıkları bölümler şu şekilde;

Eralp Aydın – Bilkent Üniversitesi / Hukuk Fakültesi
Eren Taştan – Başkent Üniversitesi / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-İngilizce Ekonomi
Ahmet Enes Akkan – Gazi Üniversitesi / Spor Bilimleri Fakültesi-Spor Yöneticiliği Bölümü
Efe Alp Uysal – Gazi Üniversitesi / Spor Bilimleri Fakültesi-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
Kağan Özkan – Hacettepe Üniversitesi / Spor Bilimleri Fakültesi-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
Halil Eren Demir – Ankara Üniversitesi / Spor Bilimleri Fakültesi-Spor Yöneticiliği Bölümü
Boran Tütünci – Anadolu Üniversitesi / Açıköğretim Fakültesi-Dış Ticaret