AASKF başkanı: Murat Kandazoğlu’ndan basın açıklaması

SPOR ; SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK VE KARDEŞLİKTİR

İstanbul Süper Amatör Ligde oynanan Yıldırım Bosna Spor- Küçükköyspor karşılaşması öncesi iki kulübün taraftarları arasında çıkan kavgada 17 yaşındaki Küçükköy Spor taraftarı Muhammet Yücel’in bıçaklanarak hayatını kaybetmesi nedeni ile büyük üzüntü içerisindeyiz. Son zamanlarda özellikle amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar ne yazık ki sporun evrenselliğine gölge düşürmektedir. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak bizler “Birlik” olgusunu tüm insanlığa ulaştırmanın en güzel aracı olduğuna inandığımız sporda, yaşanan kavga ve saldırganlık içeren olayları hiçbir zaman tasvip etmedik bundan sonra da tasvip etmeyeceğiz. Futbol ailesinin tüm fertleri şunu çok iyi bilmeliler ki; Spor; sevgi, barış, dostluk ve kardeşliktir. Sahalarda, tribünlerde bu tür şiddet içeren hareketlerin önüne geçemediğimiz sürece futbolun geleceğinden de ne yazık ki bahsedemeyiz.
Sporda özellikle futbolda meydana gelen şiddet olaylarının yaşanmaması adına; sporcudan kulüp başkanlarına, hakemlerden saha komiserlerine, spor basınından, federasyonlara, antrenöründen seyircilere herkes gerekli önlemlerini almalı ve şiddetin karşısında durmalıdır.
Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak biz sporun gücünü sevgi, barış, dostluk için kullanmayı sporun tüm paydaşlarına öneriyoruz ve şiddet olaylarında hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve spor camiasına başsağlığı diliyoruz.
MURAT KANDAZOĞLU
ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYON BAŞKANI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir