Halkbank Balkan Şampiyonu

Halkbank Balkan Şampiyonu
Halkbank Erkek Voleybol Takımı, Ankara’da ikinci kez karşılaştığı Kosova temsilcisi K.V. Luboteni Ferizaj takımını 25-10, 25-10 ve 25-10’luk setlerle3-0 mağlup ederek 2020 Balkan Şampiyonu oldu. Eşleşmenin ilk randevusu da Ankara ekibinin 3-0 galibiyetiyle sonuçlanmıştı.
Mavi-Beyazlı başkent ekibi daha önce CEV Kupası Şampiyonluğu da yaşamıştı.
Şampiyon Başkent ekibinin kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Göksu, ikinci gelen Luboteni Ferizaj takımının plaketini Halkbank Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Zeybek takdim etti.
Halkbank teknik heyet ve sporcuları, kazanılan kupayı zor koşullarda olağanüstü çaba göstererek salgınlar mücadele eden sağlık çalışanlarına armağan etti ve salondaki acil servis görevlilerini sevinç fotoğrafına davet etti.

Taner Atik (Baş Antrenör)
Halkbank Spor Kulübü olarak, oynadığımız iki maçı da kazanarak Balkan Şampiyonu olduğumuz için çok mutluyum. Bu kupayı öncelikle Genel Müdürümüz ve Kulüp Başkanımız Sayın Osman Arslan, Bankamızın Yönetim Kurulu Üyeleri ile Kulübümüzün değerli Yönetim Kurulu üyelerine armağan ediyoruz.
Biz, tüm rakiplerimize olduğu gibi Ferizaj’a da saygı duyup, hazırlıklarımızı en ciddi şekilde yaptık. Bankamızın ve kulübümüzün geçmişine, tarihine yakışır bir sonuç elde etmek istiyorduk. Sonunda da iki maçı kazanıp kupayı müzemize götürme hakkı elde ettik. Halkbank’ın yeri her zaman Avrupa’dır. Kupayı kazanarak kulübümüzü, bankamızı ve Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme hakkı kazandık. Bundan da son derece mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Fatih Eren Uğur
Oyuncu
Sağlık çalışanlarımız aarmağan olsun
Sezona Balkan Kupası ile başlıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Böylelikle, Avrupa ile aramızdaki engeli aştık. Artık Challenge Kupasında mücadele edeceğiz. Orada da camiamızı ve Halkbank kültürünü en iyi şekilde temsil edip bir Avrupa Kupası daha kazanmak adına sahada var gücümüzle mücadele edeceğiz. Tüm takımı kutluyor, uluslararası alanda kazandığımız bu kupayı sağlık çalışanlarımıza armağan ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir