AMATÖR HAKEMLERE YÜZDE 70 ZAM!

Çok kişi Ferhat Gündoğdu MHK’sının başarısız olacağını söylerken bir tek Hakemin Sesi başarılı olacağını üstüne basa basa yazmıştı.

Bu kanıya nasıl vardınız derseniz, seçildikten sonra hakemlerin sorunlarını birer birer sıralamış ve olumlu dönüşler almıştık.

İşte bunun ilk meyvesi

VARAN :1 AMATÖRLERE YÜZDE 70 ZAM

2017’den beri amatörlere zam yapılmıyordu.  Biz defalarca bu konuyu gündeme getirdik MHK-DERNEK elele verdi ve TFF yönetimiyle MHK Başkan Vekili Ahmet Şahin’e görüşme yetkisi verilmişti.

İletişimi kuvvetli ve sorunları iyi bilen Şahin, TFF Başkanı, Başkan vekili ve Genel Sekreterle görüşmeler yaptı. Bu görüşmelerin bazılarına MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu’da katıldı ve sonuçta bugün amatörlerde görev yapan herkese yüzde 70 gibi tarihi bir zam kararı çıktı.

Bu kararda emeği geçen TFF Başkanı Nihat Özdemir’e, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez’e ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş’a, MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu ve yönetimine, TFFHGD Genel Başkanı Dr. Abdurrahman Arıcı ve yönetim kuruluna ve bu kararın çıkmasında TFF’ye adeta çadır kuran ve büyük rol oynayan Ahmet Şahin’e hakemler adına teşekkür ederiz.

 

VARAN:2 PROFESYONELLERE ZAM 15 GÜN SONRA

 

Amatör kümede görev yapanlara zam kararı bugün onaylandı. Profesyonel liglerde görev yapan hakem, gözlemci ve mentörlere zam ise 15 gün içerisinde karara bağlanacak. Zam oranları ise amatörler kadar olmasa da günümüz şartlarına uygun olacak.

 

VARAN: 3 YENİ MENTÖRLER GELDİ

 

MHK, yeni mentör kadrosunu yeniden belirledi.

 

KİMLER KADRODA YER ALDI?
 

Yeni mentör kadrosunda 7 FİFA hakemi yer aldı.

 

Bunlar; Sabri Çelik, Muhittin Boşat, Orhan Erdemir, Erol Ersoy, İbrahim Aksoy,Cem Papila, Tolga Özkalfa.
 

VARAN: 4 TARİHİ BİR KARAR DAHA

Bundan böyle TFF yönetimi, hakem ve gözlemcilere MHK’nın zam talepleri yerine aynı hükümetin emeklilere yaptığı zam gibi yılda bir kere TEFE-TÜFE oranında zam yapma kararı aldı.
Böylelikle hakem camiası bize ne zaman zam olacak gibi soruları akıllarına bile getirmeyecekler.
Kaynak: https://www.hakeminsesi.com.tr/amator-hakemlere-yuzde-70-zam.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir